Vishay Dale IHSM4825RE100K
Part No.:
IHSM4825RE100K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825RE100K.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
71mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825RE100K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825RE100K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825RE100K?
Image IHSM4825RE100K
Part Number IHSM4825RE100K
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 71mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)