Vishay Dale IHSM4825PJ101L
Part No.:
IHSM4825PJ101L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825PJ101L.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 730MA 672MOHM SM
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
730 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
672mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825PJ101L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825PJ101L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ101L?
Image IHSM4825PJ101L
Part Number IHSM4825PJ101L
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 730 mA
Current - Saturation (Isat) 500mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 672mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)