Vishay Dale IHSM4825ER6R8L
Part No.:
IHSM4825ER6R8L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER6R8L.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.5A 58 MOHM SMD
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
58mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER6R8L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER6R8L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER6R8L?
Image IHSM4825ER6R8L
Part Number IHSM4825ER6R8L
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 58mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)