Vishay Dale IHSM4825ER680L
Part No.:
IHSM4825ER680L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER680L.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 870MA 446MOHM SMD
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
870 mA
Current - Saturation (Isat):
620mA
DC Resistance (DCR):
446mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER680L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER680L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER680L?
Image IHSM4825ER680L
Part Number IHSM4825ER680L
Material - Core Ferrite
Inductance 68 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 870 mA
Current - Saturation (Isat) 620mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 446mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)