Vishay Dale IHSM4825ER5R6L
Part No.:
IHSM4825ER5R6L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER5R6L.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 3.8A 51 MOHM SMD
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
51mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER5R6L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER5R6L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER5R6L?
Image IHSM4825ER5R6L
Part Number IHSM4825ER5R6L
Material - Core Ferrite
Inductance 5.6 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.8 A
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 51mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)