Vishay Dale IHSM4825ER560L
Part No.:
IHSM4825ER560L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER560L.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 950MA 397MOHM SMD
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
950 mA
Current - Saturation (Isat):
680mA
DC Resistance (DCR):
397mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER560L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER560L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER560L?
Image IHSM4825ER560L
Part Number IHSM4825ER560L
Material - Core Ferrite
Inductance 56 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 950 mA
Current - Saturation (Isat) 680mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 397mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)