Vishay Dale IHSM4825ER3R9L
Part No.:
IHSM4825ER3R9L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER3R9L.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 4.3A 42 MOHM SMD
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.3 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
DC Resistance (DCR):
42mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER3R9L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER3R9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER3R9L?
Image IHSM4825ER3R9L
Part Number IHSM4825ER3R9L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.9 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.3 A
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)