Vishay Dale IHSM4825ER391L
Part No.:
IHSM4825ER391L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER391L.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 340MA 2.73OHM SM
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
340 mA
Current - Saturation (Isat):
260mA
DC Resistance (DCR):
2.73Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER391L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER391L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER391L?
Image IHSM4825ER391L
Part Number IHSM4825ER391L
Material - Core Ferrite
Inductance 390 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 340 mA
Current - Saturation (Isat) 260mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.73Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)