Vishay Dale IHSM4825ER331L
Part No.:
IHSM4825ER331L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER331L.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 370MA 2.51OHM SM
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
370 mA
Current - Saturation (Isat):
280mA
DC Resistance (DCR):
2.51Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER331L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER331L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER331L?
Image IHSM4825ER331L
Part Number IHSM4825ER331L
Material - Core Ferrite
Inductance 330 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 370 mA
Current - Saturation (Isat) 280mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.51Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)