Vishay Dale IHSM4825ER330L
Part No.:
IHSM4825ER330L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER330L.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.3A 222 MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
880mA
DC Resistance (DCR):
222mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER330L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER330L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER330L?
Image IHSM4825ER330L
Part Number IHSM4825ER330L
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Current - Saturation (Isat) 880mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 222mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)