Vishay Dale IHSM4825ER271L
Part No.:
IHSM4825ER271L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER271L.pdf
Description:
FIXED IND 270UH 410MA 1.77OHM SM
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
410 mA
Current - Saturation (Isat):
300mA
DC Resistance (DCR):
1.77Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER271L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER271L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER271L?
Image IHSM4825ER271L
Part Number IHSM4825ER271L
Material - Core Ferrite
Inductance 270 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 410 mA
Current - Saturation (Isat) 300mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.77Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)