Vishay Dale IHSM4825ER151L
Part No.:
IHSM4825ER151L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825ER151L.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 580MA 998MOHM SM
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
580 mA
Current - Saturation (Isat):
400mA
DC Resistance (DCR):
998mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825ER151L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825ER151L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825ER151L?
Image IHSM4825ER151L
Part Number IHSM4825ER151L
Material - Core Ferrite
Inductance 150 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 580 mA
Current - Saturation (Isat) 400mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 998mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)