Vishay Dale IHSM3825RE820L
Part No.:
IHSM3825RE820L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE820L.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 560MA 1.24OHM SMD
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
560 mA
Current - Saturation (Isat):
510mA
DC Resistance (DCR):
1.24Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE820L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE820L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE820L?
Image IHSM3825RE820L
Part Number IHSM3825RE820L
Material - Core Ferrite
Inductance 82 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 560 mA
Current - Saturation (Isat) 510mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.24Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)