Vishay Dale IHSM3825RE6R8L
Part No.:
IHSM3825RE6R8L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE6R8L.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.94A 101MOHM SM
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.94 A
Current - Saturation (Isat):
1.62A
DC Resistance (DCR):
101mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE6R8L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE6R8L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE6R8L?
Image IHSM3825RE6R8L
Part Number IHSM3825RE6R8L
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.94 A
Current - Saturation (Isat) 1.62A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 101mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)