Vishay Dale IHSM3825RE680L
Part No.:
IHSM3825RE680L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE680L.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 610MA 1.04OHM SMD
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
610 mA
Current - Saturation (Isat):
580mA
DC Resistance (DCR):
1.04Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE680L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE680L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE680L?
Image IHSM3825RE680L
Part Number IHSM3825RE680L
Material - Core Ferrite
Inductance 68 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 610 mA
Current - Saturation (Isat) 580mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.04Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)