Vishay Dale IHSM3825RE5R6L
Part No.:
IHSM3825RE5R6L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE5R6L.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 2.08A 91MOHM SMD
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2.08 A
Current - Saturation (Isat):
1.79A
DC Resistance (DCR):
91mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE5R6L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE5R6L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE5R6L?
Image IHSM3825RE5R6L
Part Number IHSM3825RE5R6L
Material - Core Ferrite
Inductance 5.6 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.08 A
Current - Saturation (Isat) 1.79A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 91mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)