Vishay Dale IHSM3825RE470L
Part No.:
IHSM3825RE470L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE470L.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 740MA 646MOHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
740 mA
Current - Saturation (Isat):
680mA
DC Resistance (DCR):
646mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE470L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE470L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE470L?
Image IHSM3825RE470L
Part Number IHSM3825RE470L
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 740 mA
Current - Saturation (Isat) 680mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 646mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)