Vishay Dale IHSM3825RE3R9L
Part No.:
IHSM3825RE3R9L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE3R9L.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 2.57A 62MOHM SMD
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2.57 A
Current - Saturation (Isat):
2.05A
DC Resistance (DCR):
62mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE3R9L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE3R9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE3R9L?
Image IHSM3825RE3R9L
Part Number IHSM3825RE3R9L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.9 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.57 A
Current - Saturation (Isat) 2.05A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 62mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)