Vishay Dale IHSM3825RE3R3L
Part No.:
IHSM3825RE3R3L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE3R3L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.94A 45MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2.94 A
Current - Saturation (Isat):
2.13A
DC Resistance (DCR):
45mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE3R3L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE3R3L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE3R3L?
Image IHSM3825RE3R3L
Part Number IHSM3825RE3R3L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.94 A
Current - Saturation (Isat) 2.13A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)