Vishay Dale IHSM3825RE221L
Part No.:
IHSM3825RE221L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE221L.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 340MA 3.65OHM SM
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
340 mA
Current - Saturation (Isat):
280mA
DC Resistance (DCR):
3.65Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE221L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE221L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE221L?
Image IHSM3825RE221L
Part Number IHSM3825RE221L
Material - Core Ferrite
Inductance 220 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 340 mA
Current - Saturation (Isat) 280mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.65Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)