Vishay Dale IHSM3825RE1R5L
Part No.:
IHSM3825RE1R5L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE1R5L.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.63A 17MOHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHSM-3825
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.63 A
Current - Saturation (Isat):
3.66A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE1R5L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE1R5L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE1R5L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHSM3825RE1R5L
Part Number IHSM3825RE1R5L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHSM-3825
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.63 A
Current - Saturation (Isat) 3.66A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)