Vishay Dale IHSM3825RE181L
Part No.:
IHSM3825RE181L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE181L.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 360MA 3.28OHM SM
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
360 mA
Current - Saturation (Isat):
330mA
DC Resistance (DCR):
3.28Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE181L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE181L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE181L?
Image IHSM3825RE181L
Part Number IHSM3825RE181L
Material - Core Ferrite
Inductance 180 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 360 mA
Current - Saturation (Isat) 330mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.28Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)