Vishay Dale IHSM3825RE151L
Part No.:
IHSM3825RE151L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE151L.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 380MA 2.9OHM SMD
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
380 mA
Current - Saturation (Isat):
370mA
DC Resistance (DCR):
2.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE151L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE151L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE151L?
Image IHSM3825RE151L
Part Number IHSM3825RE151L
Material - Core Ferrite
Inductance 150 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 380 mA
Current - Saturation (Isat) 370mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)