Vishay Dale IHSM3825RE101L
Part No.:
IHSM3825RE101L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825RE101L.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 480MA 1.44OHM SM
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
480 mA
Current - Saturation (Isat):
420mA
DC Resistance (DCR):
1.44Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825RE101L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825RE101L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825RE101L?
Image IHSM3825RE101L
Part Number IHSM3825RE101L
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 480 mA
Current - Saturation (Isat) 420mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.44Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)