Vishay Dale IHSM3825ER8R2L
Part No.:
IHSM3825ER8R2L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825ER8R2L.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 1.83A 118MOHM SM
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.83 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
118mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825ER8R2L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825ER8R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER8R2L?
Image IHSM3825ER8R2L
Part Number IHSM3825ER8R2L
Material - Core Ferrite
Inductance 8.2 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.83 A
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 118mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)