Vishay Dale IHSM3825ER1R8L
Part No.:
IHSM3825ER1R8L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825ER1R8L.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 4.27A 22MOHM SMD
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.27 A
Current - Saturation (Isat):
3.22A
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825ER1R8L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825ER1R8L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER1R8L?
Image IHSM3825ER1R8L
Part Number IHSM3825ER1R8L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.8 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.27 A
Current - Saturation (Isat) 3.22A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)