Vishay Dale IHSM3825ER1R5L
Part No.:
IHSM3825ER1R5L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825ER1R5L.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.63A 17MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.63 A
Current - Saturation (Isat):
3.66A
DC Resistance (DCR):
17mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825ER1R5L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825ER1R5L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER1R5L?
Image IHSM3825ER1R5L
Part Number IHSM3825ER1R5L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.63 A
Current - Saturation (Isat) 3.66A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)