Vishay Dale IHSM3825ER1R2L
Part No.:
IHSM3825ER1R2L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825ER1R2L.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 4.93A 16MOHM SMD
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.93 A
Current - Saturation (Isat):
4.11A
DC Resistance (DCR):
16mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825ER1R2L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825ER1R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER1R2L?
Image IHSM3825ER1R2L
Part Number IHSM3825ER1R2L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.2 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.93 A
Current - Saturation (Isat) 4.11A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)