Vishay Dale IHLP6767GZER8R2M1A
Part No.:
IHLP6767GZER8R2M1A
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP6767GZER8R2M1A.pdf
Series:
IHLP-6767GZ-1A
Packaging:
Bulk
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
8.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZER8R2M1A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP6767GZER8R2M1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZER8R2M1A?
Image IHLP6767GZER8R2M1A
Part Number IHLP6767GZER8R2M1A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-1A
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Molded
Material - Core Iron Powder
Inductance 8.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 21 A
Current - Saturation (Isat) 18A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 8.1mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 10MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)