Vishay Dale IHLP6767GZER4R7M8A
Part No.:
IHLP6767GZER4R7M8A
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP6767GZER4R7M8A.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 24A 5.23MOHM SMD
Series:
IHLP-6767GZ-8A
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
24 A
Current - Saturation (Isat):
26A
DC Resistance (DCR):
5.23mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZER4R7M8A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP6767GZER4R7M8A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZER4R7M8A?
Image IHLP6767GZER4R7M8A
Part Number IHLP6767GZER4R7M8A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-8A
Product Status Active
Type Molded
Material - Core -
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 24 A
Current - Saturation (Isat) 26A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 5.23mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 14MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)