Vishay Dale IHLP6767GZER330M8A
Part No.:
IHLP6767GZER330M8A
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP6767GZER330M8A.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 8.8A 38.9MOHM SMD
Series:
IHLP-6767GZ-8A
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.8 A
Current - Saturation (Isat):
9.4A
DC Resistance (DCR):
38.9mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4.43MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZER330M8A on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP6767GZER330M8A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZER330M8A?
Image IHLP6767GZER330M8A
Part Number IHLP6767GZER330M8A
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-8A
Material - Core -
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.8 A
Current - Saturation (Isat) 9.4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 38.9mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 4.43MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)