Vishay Dale IHLP6767GZER2R2MA1
Part No.:
IHLP6767GZER2R2MA1
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP6767GZER2R2MA1.pdf
Description:
INDUCT WW SNGL COIL MISC
Series:
IHLP-6767GZ-A1
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
35 A
Current - Saturation (Isat):
62A
DC Resistance (DCR):
2.53mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZER2R2MA1 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP6767GZER2R2MA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZER2R2MA1?
Image IHLP6767GZER2R2MA1
Part Number IHLP6767GZER2R2MA1
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-A1
Material - Core -
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 35 A
Current - Saturation (Isat) 62A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.53mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)