Vishay Dale IHLP6767GZER1R0MA1
Part No.:
IHLP6767GZER1R0MA1
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHLP6767GZER1R0MA1.pdf
Series:
IHLP-6767GZ-5A
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
53 A
Current - Saturation (Isat):
42A
DC Resistance (DCR):
1.46mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
35.5MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
1. How to order IHLP6767GZER1R0MA1 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHLP6767GZER1R0MA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHLP6767GZER1R0MA1?
Image IHLP6767GZER1R0MA1
Part Number IHLP6767GZER1R0MA1
Manufacturer Vishay Dale
Series IHLP-6767GZ-5A
Material - Core -
Inductance 1 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 53 A
Current - Saturation (Isat) 42A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.46mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 35.5MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)