Vishay Dale IHD3EB121L
Part No.:
IHD3EB121L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3EB121L.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 1.6A 113 MOHM TH
Packaging:
Bulk
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
113mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3EB121L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3EB121L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3EB121L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3EB121L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3EB121L pin diagram, IHD3EB121L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3EB121L
Part Number IHD3EB121L
Package/Case Axial
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 120 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 113mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)