Vishay Dale IHD3BH820L
Part No.:
IHD3BH820L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH820L.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 2A 66 MOHM TH
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH820L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH820L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH820L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH820L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH820L pin diagram, IHD3BH820L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH820L
Part Number IHD3BH820L
Material - Core Ferrite
Inductance 82 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2 A
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)