Vishay Dale IHD3AC121L
Part No.:
IHD3AC121L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3AC121L.pdf
Description:
FIXED IND 120UH 1.6A 113 MOHM TH
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
113mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3AC121L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3AC121L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3AC121L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3AC121L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3AC121L pin diagram, IHD3AC121L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3AC121L
Part Number IHD3AC121L
Material - Core Ferrite
Inductance 120 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 113mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)