Vishay Dale IHD1NA221L
Part No.:
IHD1NA221L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1NA221L.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 700MA 505MOHM TH
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
490mA
DC Resistance (DCR):
505mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1NA221L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1NA221L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1NA221L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1NA221L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1NA221L pin diagram, IHD1NA221L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1NA221L
Part Number IHD1NA221L
Material - Core Ferrite
Inductance 220 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) 490mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 505mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)