Vishay Dale IHD1NA181L
Part No.:
IHD1NA181L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1NA181L.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 830MA 362MOHM TH
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
830 mA
Current - Saturation (Isat):
540mA
DC Resistance (DCR):
362mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1NA181L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1NA181L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1NA181L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1NA181L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1NA181L pin diagram, IHD1NA181L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1NA181L
Part Number IHD1NA181L
Material - Core Ferrite
Inductance 180 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 830 mA
Current - Saturation (Isat) 540mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 362mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)