Vishay Dale IHD1ER680L
Part No.:
IHD1ER680L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1ER680L.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.3A 145 MOHM TH
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
880mA
DC Resistance (DCR):
145mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1ER680L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1ER680L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1ER680L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1ER680L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1ER680L pin diagram, IHD1ER680L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1ER680L
Part Number IHD1ER680L
Material - Core Ferrite
Inductance 68 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Current - Saturation (Isat) 880mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 145mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)