Vishay Dale IHD1ER470L
Part No.:
IHD1ER470L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1ER470L.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.6A 104 MOHM TH
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
104mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1ER470L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1ER470L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1ER470L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1ER470L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1ER470L pin diagram, IHD1ER470L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1ER470L
Part Number IHD1ER470L
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 104mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)