Vishay Dale IHD1ER391L
Part No.:
IHD1ER391L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1ER391L.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 570MA 770MOHM TH
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
570 mA
Current - Saturation (Isat):
370mA
DC Resistance (DCR):
770mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1ER391L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1ER391L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1ER391L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1ER391L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1ER391L pin diagram, IHD1ER391L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1ER391L
Part Number IHD1ER391L
Material - Core Ferrite
Inductance 390 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 570 mA
Current - Saturation (Isat) 370mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 770mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)