Vishay Dale IHD1ER330L
Part No.:
IHD1ER330L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1ER330L.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.8A 75 MOHM TH
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
75mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1ER330L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1ER330L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1ER330L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1ER330L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1ER330L pin diagram, IHD1ER330L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1ER330L
Part Number IHD1ER330L
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)