Vishay Dale IHD1ER151L
Part No.:
IHD1ER151L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1ER151L.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 870MA 330MOHM TH
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
870 mA
Current - Saturation (Isat):
600mA
DC Resistance (DCR):
330mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1ER151L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1ER151L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1ER151L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1ER151L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1ER151L pin diagram, IHD1ER151L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1ER151L
Part Number IHD1ER151L
Material - Core Ferrite
Inductance 150 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 870 mA
Current - Saturation (Isat) 600mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)