Eaton - Electronics Division FP0507V1-R050-R
Part No.:
FP0507V1-R050-R
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
Fixed Inductors
Package:
Description:
FIXED IND 50NH 80A
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
50 nH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
1. How to order FP0507V1-R050-R on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the FP0507V1-R050-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FP0507V1-R050-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FP0507V1-R050-R
Part Number FP0507V1-R050-R
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Series -
Package/Case -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 50 nH