MEAN WELL USA Inc. DKM10C-12
Part No.:
DKM10C-12
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.DKM10C-12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
DKM10 (10W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
416mA, 416mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
86%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order DKM10C-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the DKM10C-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DKM10C-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DKM10C-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DKM10C-12 pin diagram, DKM10C-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DKM10C-05 DKM10C-12 DKM10C-15
Part Number DKM10C-05 DKM10C-12 DKM10C-15
Manufacturer MEAN WELL USA Inc. MEAN WELL USA Inc. MEAN WELL USA Inc.
Series DKM10 (10W) DKM10 (10W) DKM10 (10W)
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube
Product Status Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2 2
Voltage - Input (Min) 36V 36V 36V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 5V 12V 15V
Voltage - Output 2 -5V -12V -15V
Voltage - Output 3 - - -
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 1A, 1A 416mA, 416mA 333mA, 333mA
Power (Watts) 10 W 10 W 10 W
Voltage - Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency 85% 86% 89%