Diwell Electronics D78B33-0.5
Part No.:
D78B33-0.5
Manufacturer:
Diwell Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.D78B33-0.5.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 0.5A
Manufacturer:
Diwell Electronics
Series:
D78BXX
Package/Case:
3-SIP Module
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
6.5V
Voltage - Input (Max):
32V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
1.7 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
84%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order D78B33-0.5 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the D78B33-0.5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D78B33-0.5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D78B33-0.5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as D78B33-0.5 pin diagram, D78B33-0.5 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image D78B33-0.5 D78B33T-1.0
Part Number D78B33-0.5 D78B33T-1.0
Manufacturer Diwell Electronics Diwell Electronics
Series D78BXX D78BXX
Package/Case 3-SIP Module 3-SIP Module
Packaging
Product Status Active Active
Type Non-Isolated PoL Module Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 6.5V 9V
Voltage - Input (Max) 32V 18V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 500mA 1A
Power (Watts) 1.7 W 3.3 W
Voltage - Isolation - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 84% 84%