Diwell Electronics D78B33T-1.0
Part No.:
D78B33T-1.0
Manufacturer:
Diwell Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.D78B33T-1.0.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1A
Manufacturer:
Diwell Electronics
Series:
D78BXX
Package/Case:
3-SIP Module
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
3.3 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
84%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order D78B33T-1.0 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the D78B33T-1.0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D78B33T-1.0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D78B33T-1.0.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image D78B33T-1.0
Part Number D78B33T-1.0
Manufacturer Diwell Electronics
Series D78BXX
Package/Case 3-SIP Module
Packaging
Product Status Active
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1A
Power (Watts) 3.3 W
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 84%