Gowanda Electronics CF4H1008-821K
Part No.:
CF4H1008-821K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CF4H1008-821K.pdf
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
340 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
95MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.120" L x 0.110" W (3.05mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.090" (2.29mm)
1. How to order CF4H1008-821K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CF4H1008-821K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CF4H1008-821K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CF4H1008-821K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CF4H1008-120K CF4H1008-101M CF4H1008-820K CF4H1008-821K CF4H1008-331K
Part Number CF4H1008-120K CF4H1008-101M CF4H1008-820K CF4H1008-821K CF4H1008-331K
Series CF4H1008 CF4H1008 CF4H1008 CF4H1008 CF4H1008
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 120 nH 1 µH 820 nH 8.2 µH 3.3 µH
Tolerance ±10% ±20% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 1.42 A 850 mA 890 mA 340 mA 430 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max 350mOhm Max 320mOhm Max 2.2Ohm Max 1.35Ohm Max
Q @ Freq 45 @ 75MHz 35 @ 50MHz 40 @ 75MHz 30 @ 25MHz 35 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant 900MHz 280MHz 300MHz 95MHz 170MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 7.9 MHz 25 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1008 1008 1008 1008 1008
Size / Dimension 0.120" L x 0.110" W (3.05mm x 2.79mm) 0.120" L x 0.110" W (3.05mm x 2.79mm) 0.120" L x 0.110" W (3.05mm x 2.79mm) 0.120" L x 0.110" W (3.05mm x 2.79mm) 0.120" L x 0.110" W (3.05mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm) 0.090" (2.29mm) 0.090" (2.29mm) 0.090" (2.29mm) 0.090" (2.29mm)