Gowanda Electronics CF4H1008-180G
Part No.:
CF4H1008-180G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CF4H1008-180G.pdf
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
1.23 A
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 75MHz
Frequency - Self Resonant:
750MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.120" L x 0.110" W (3.05mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.090" (2.29mm)