Sumida America Components Inc. CDRH169RNP-681MC
Part No.:
CDRH169RNP-681MC
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CDRH169RNP-681MC.pdf
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
920 mA
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
518mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)